PASIF JIMNASTIK ELEKTROTERAPI


Pasif
jimnastik hakkında yanlış bilinen en belirgin konu, pasif jimnastiğin kalori kaybına yol açıp zayıflattığı düşüncesidir. Ne yazık ki pasif jimnastik tek başına kişide genel anlamda bir zayıflama ya da incelme yaratmaz. Normal spor ile karıştırılmaması gerekir. Örneğin belli bir süre yapılan yürüyüş sonucunda vücudunuz enerji yakar ve bu sayede de kalori kaybı yaşanır. Ancak pasif jimnastikte durum bu şekilde işlemez. Zayıflamanıza yardımcı olmak ve kilo kaybı yaşanmasını sağlamak amacıyla tercih edilmemelidir. Pasif jimnastik uygulanan diyet sonucunda oluşan kilo kaybı ile vücutta meydana gelen sarkmaları önlemek amacıyla ve vücudun sıkılaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır.
Aynı şekilde bir diyete devam ederken uygulandığında ise sorunlu bölgelerinizde cm olarak incelme yaşandığını görebilirsiniz. Ama bunu kilo kaybı ile kesinlikle karıştırmayın. Kilo kaybı yaşamanızı sağlayan devam ettiğiniz beslenme düzeni ve dolayısıyla uyguladığınız diyetlerdir.
Kullanımında hiçbir zorluk bulunmayan bu aletler kullanım rahatlığı sayesinde her yaştan kişi tarafından tercih edilmektedir.
Uzman kişi ile birlikte aletleri inceleyerek sadece sorunlu olan bölgelerinize odaklanma gerçekleştirebilir. Herhangi bir acı ya da zorluk yaşatmadığı gibi sadece 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanan bir seanstır.
 
PASIF JIMNASTIK ELEKTROTERAPI
 Pasif jimnastik vücudunuza cm. olarak incelmenizde yardımcı olur. Pasif jimnastik aletleri sorunlu bölgeye
faradik akım göndererek yağ depolanmasının bulunduğu alanda ki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. İşte bu sayede de sadece tek başına uyguluyorsanız cildinizde sıkılaşmaların oluşmasını sağladığı gibi kas yapınızı güçlendirerek hareketlilik getirir.

Aynı zamanda kaslarda artan hareketlilik sebebiyle selülitlerin yok edilmesi amacıyla da kullanılan etkili bir yöntemdir
Eğer bir diyetisyen kontrolü altında bir diyet programına devam ederken pasif jimnastik aletlerini kullanırsanız bu bedeninizde incelmeler yaşamanıza yardımcı olur.
                                                         

Kişinin durumuna göre seans sayısı özel olarak
belirlenebileceği gibi paketler şeklinde de kullanım
gerçekleştirebilir. Seans sayısına karar vermek uzman kişinin
kararları doğrultusunda olursa daha yararlı olacaktır.
Pasif jimnastiğin etki alanları , kalça eritme, bacak bölgesini
sıkılaştırma, beden inceltme, göbek, bel ve mide toparlama, doğum
sonrasında oluşan sarkmaların giderilmesi gibi oldukça geniş bir
alanı kapsamaktadır.